Proces produkcji ogrodzeń

Proces produkcji ogrodzeń

Ogrodzenia to jedne z najistotniejszych i najważniejszych elementów wykończeniowy każdej działki. Mało osób wie, że produkcja ogrodzeń metalowych przebiega w skomplikowanym, wieloetapowym procesie.
Postaramy się przybliżyć proces powstawania ogrodzenia. Wieloletnie doświadczenie firmy Porttimet pomogło stworzyć niezawodny ciąg technologiczny.

  • Projekt ogrodzenia
    Każde ogrodzenie swój początek zaczyna na papierze. Projekt jest tworzony według wytycznych klienta. Wstępny projekt pozwala z wizualizować ogrodzenie dzięki czemu mamy pełną świadomość powstałego projektu.
  • Produkcja elementów kutych i spawanie
    Elementy kute to podstawa ogrodzeń kutych. Są to wyroby kowalskie powstałe wyniku kucia matrycowego bądź wykonane ręcznie. Spawanie pozwala połączyć wszystkie składowe elementy w jedną całość. Jest to jeden z najbardziej czasochłonnych etapów. Firma Porttimet posiada wykwalifikowanych pracowników oraz niezawodny sprzęt dzięki czemu wyroby charakteryzują się najwyższą jakością na rynku. Elementy po procesie spawania podawane są szlifowaniu i czyszczeniu by pozbyć się wszelkich niedoskonałości.
  • Proces cynkowania ogniowego i malowania
    Elementy wyczyszczone podawane są procesowi cynkowania, a następnie malowania. Proces zabezpieczania zaczyna się od cynkowania ogniowego przez co elementy uzyskują wytrzymałość na długie lata. Malowanie odbywa się metodą malowania proszkowego co pozwala uzyskać jednolitą szczelną powierzchnię. Malowanie zabezpiecza elementy przed działaniem czynników zewnętrznych.